New items
Jedziemy na wakacje
Bibioteka bajek
Kraina Lodu : Bajki 5 minut przed snem
Moje rymowanki : kochane zwierzaki
Kolorowe listy świnki Peppy
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
„DZIEWCZYNA Z WARKOCZEM” AGNIESZKI JORDAN – GONDOREK – SPOTKANIE DKK DLA DOROSŁYCH W BIBLIOTECE W TRZCIELU.

Pierwsze spotkanie w nowym roku 2020 Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych odbyło się 30 stycznia. Tematem dyskusji była książka Agnieszki Jordan – Gondorek „Dziewczyna z warkoczem”. Jest to powieść obyczajowa, która przedstawia nam burzliwe losy głównej bohaterki Krystyny. Los na początku tej historii jej nie oszczędza, zostaje porzucona przez męża w chwili, gdy starają się o upragnione dziecko. Porzucona dziewczyna przechodzi gehennę, życie straciło dla niej sens. Akcja tej historii toczy się bardzo szybko. Autorka oprócz wątku związanego z główną bohaterką, pokazuje nam system pracy w korporacji i stosunki tam panujące. Możemy odnieść wrażenie, że zadaje nam pytanie czy istnieje prawdziwa przyjaźń w takich instytucjach, czy liczy się tylko kariera i znajomości? Bardzo ciekawym wątkiem jest przyjaźń Krystyny z rodziną japońską. Dzięki temu poznajemy ciekawą kulturę i wspaniałe kulinaria tego pięknego kraju. Zachęcam do przeczytania tej historii i uzyskania odpowiedzi czy Krystyna wyjdzie na prostą i ułoży sobie życie na nowo pomimo wielu przeciwności losu.

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, które odbędzie się 27.03.20 r. o godz. 16.30.
Tematem dyskusji będzie książka Manuli Kalickiej „Wszystkie kochanki naszego taty”.
DKK 30.01.20 Trzciel.jpg

Dkk.jpg

„PUNKT WIDZENIA” MAŁGORZATY ROGALI - SPOTKANIE DKK W TRZCIELU

W jesienny wieczór listopadowy spotkał się Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w Trzcielu, tematem dyskusji była książka Małgorzaty Rogali „Punkt widzenia”. Tym razem mieliśmy do czynienia z gatunkiem kryminalnym. W powieści spotkaliśmy stałych bohaterów książek autorki prowadzących śledztwo Agatę Górską i Sławomira Tomczyka. Początek powieści ujawnia przerażającą zbrodnię, która bezpośrednio dotyka sędziego orzekającego w sprawach kryminalnych. Fabuła jest pełna zwrotów akcji i zaskakujących zdarzeń. Wątek kryminalny jest uzupełniony treściami obyczajowymi, które mają wpływ na głównych bohaterów tej historii. Opowiadając tą historię pisarka dowodzi nam, że zło wyrządzone zawsze do nas wraca. Polecamy naszym czytelnikom tą pozycję.

Kolejne spotkanie DKK z Trzciela odbędzie się 30 stycznia2020r. o godz.16.30, tematem dyskusji będzie książka Agnieszki Jordan – Gondorek.
1.jpg

2.jpg